19 Ağustos 2021
643
ABONE OL

Piyano ve Flütün Muhteşem Armonisi Karaburun’da Buluştu

Vatandaşların sanat dolu bir yaz geçirmeleri için etkinliklerine aralıksız devam eden Karaburun Belediyesi’nin desteklediği Mordoğan Flüt ve Piyano Akademisi, muhteşem bir konsere imza attı.

Piyano ve Flütün Muhteşem Armonisi Karaburun’da Buluştu

Fransa’da yaşayan dünyaca ünlü flüt sanatçımız Sibel Kumru Pensel’in 8- 12 Ağustos tarihleri arasında eğitim verdiği Mordoğan Flüt ve Piyano Akademisi’nin genç flütistleri; Pensel’in oğlu olan piyanist Leo Pensel ve piyanist Özlem Ebesek ile birlikte Nergis Kafe’de verdikleri konserle Karaburunlular’a unutulmaz bir akşam yaşattı.

Konservatuar öğrencilerine ve genç müzisyen adaylarına eğitim vermek üzere kurulan Mordoğan Flüt ve Piyano Akademisi’ne İzmirli öğrencilerin yanı sıra İstanbul, İzmir, Kocaeli, Trakya ve Fransa’dan öğrencilerin de katıldığına dikkat çeken Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan; ilçede böylesi önemli sanat ve eğitim etkinliklerini Belediye öncülüğünde arttıracaklarını vurguladı.

Sanatçıların Aileleri de Katıldı

Genç sanatçıların ailelerinin de katıldığı konserle hem keyifli vakit geçirmenin yanında Türk sanatçıların yurt dışındaki başarılarını tanıtmanın keyfini de yaşadıklarını kaydeden İlkay Girgin Erdoğan, “Başta Flüt Sanatçımız Sibel Kumru Pensel olmak üzere Piyano Sanatçılarımız Leo Pensel ve Özlem Ebesek’e, Mordoğan Flüt & Piyano Akademisi’nin genç sanatçılarına, Akademi Koordinatörlüğü’müzü yapan Çiler Talu ve Denis Pensel’e çok teşekkür ediyorum. Özellikle çocuklarımızın ve gençlerimizin sanatla buluşması için Karaburun Belediyesi olarak üzerimize düşen sorumlulukları gerçekleştirmeye devam edeceğiz.’’ diye konuştu.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
21 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

KÜLTÜR SANAT
2022 Yılının En Popüler Dizileri
KÜLTÜR SANAT
Kış Aylarında Okunacak Kitap Önerileri