14 Ekim 2020
107
ABONE OL

Çeşme’de Balayı

Çeşme, Ege’nin en gözde tatil mekânlarından biri olma özelliği göstermektedir. Bölge bu nedenden dolayı gerek yerli gerek yabancı turistler tarafından oldukça uzun bir zamandır ilgi görmektedir.

Çeşme’de Balayı

Romantik bir balayı tatili için de tercih edilebilen bölge hem gecesi hem de gündüzü ile farklı aktiviteler yapılmasına imkan sağlamaktadır. Bundan kaynaklı olarak da Çeşme, özellikle uzun balayı tatilleri için sıkıntı yaşamadan vakit geçirilebilecek nadir alanlardan biri olmaktadır.

Çeşme’de balayı turları tatilin olmazsa olmazları arasındadır.  Sadece denizi ile değil termal kaynakları ile de ünlü olan ilçede, Ilıca muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir.

Günübirlik olarak zaman geçirilmesi mümkün olan Ilıca’da ince kumlarla kaplı mükemmel bir plaj vardır. Çeşme Kalesi, Çeşme Marina, Çeşme Müzesi, Tanay Tabiat Parkı ilçede balayı turlarına çıkan çiftlerin atlamaması gereken yerler arasındadır.

Ayrıca bölge turlarında muhteşem köy kahvaltısı veren yerlere de kesinlikle uğranılmalıdır. Bu yüzden turlarınıza kahvaltı ile başlamak gün için harika bir adım olacaktır.

Çeşme’de Romantik Bir Balayı

Balayı çiftleri için Çeşme balayı önerileri arasında ilk araştırma konusu kalacak oteller olmaktadır. Bu nedenle de bu alanda yarım pansiyon şeklinde hizmet veren otellerden bahsetmek gerekmektedir. Bölgede otel zincirlerinin halkalarından butik otellere kadar birçok alternatife rastlanmaktadır.

Çiftler bu bağlamda isteklerine göre; Boyalık Beach Hotel And Spa, Radisson Blu Resort & Spa Çeşme, Sheraton Çeşme Hotel Resort & Spa gibi yerlerde konaklayabilmektedir. Altın Yunus Resort & Termal de bu alanda kendini gösteren alternatiflerden biridir.

Çeşme’de yer alan otellerin balayı paketleri de bir hayli cezbedicidir. Çiftler, seçim yaptıkları otellere göre; oda süslemesi, odalara günlük gazete servisi, odaya kahvaltı servisi, bir gece ücretsiz akşam yemeği, bornoz ve terlik seti, restoranlarda öncelik şeklinde devam eden ayrıcalıklara sahip olabilmektedir.

Bu bağlamda kendilerini özel hisseden balayı çiftleri tatillerinin tadına varabilmektedir. Üstelik kaliteli otellerde bulunan personeller özel ricaları ellerinden geldiğince yerine getirmektedir. Böylelikle çiftlerin deniz kenarlarında baş başa romantik akşam yemekleri organize edebilmeleri sağlanmaktadır. Sahil kenarlarında yapılan gece yürüyüşleri de bölgenin akşam saatlerinde yapılmasına olanak sağladığı romantik aktiviteler arasındadır.

0 Yorum

Benzer İçerikler

KONAKLAMA
İzmir Bungalov Evler
İzmir Bungalov Evler
14.10.2020
47
KONAKLAMA
Çiftlikköy'de Nerede Kalınır?
KONAKLAMA
Dalyan’da Nerede Kalınır?
KONAKLAMA
Çeşme’de Balayı
Çeşme’de Balayı
14.10.2020
107
KONAKLAMA
Ilıca Oteller
Ilıca Oteller
14.10.2020
117
KONAKLAMA
Ildırı’da Nerede Kalınır?