17 Ağustos 2020
124

Alaçatı Kiralık Evler

Özellikle son dönemlerde adından oldukça sık söz ettiren Alaçatı yerli ve yabancı bütün turistlerin gözde mekânlarından biri haline geldi. Lavanta kokan şirin kasaba rengârenk pencere ve kapılarıyla, Arnavut kaldırımlı sokaklarıyla insanlara huzur veren bir mekân olarak biliniyor

Alaçatı Kiralık Evler

Ülkemizde yer alan nezih ve popüler tatil beldeleri arasında başta gelen Alaçatı, birçok insanın tatil hayalini süslemektedir. Yüzyıllardır koruduğu tarihi dokusu ve doğal güzellikleriyle Alaçatı turizmin en seçkin mekânlarının başında yer alır.

Alaçatı’ya gelip de tatil yapmak isteyenlerin konaklama ihtiyacını en güzel şekilde karşılamak için son derece lüks ve konforlu kiralık evler bulunmaktadır. Her zevke ve bütçeye uygun olarak tasarlanmış kiralık evlerde konfor ve rahatlık ön plandadır. İsteğe bağlı olarak 2+1,1+1,3+1,4+1 ve bahçeli ve havuzlu olmak üzere birçok seçenek yer alır.

Alaçatı’da Nereye Gitmeli?

Hacımemiş Mahallesi’nde bulunan antikacılar Alaçatı’ya gelenlerin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Sakin ve huzur veren bu sokakta özgün ürünlerin bulunduğu antika dükkânları bulunmaktadır. Her dükkânda ayrı bir hikâye, ayrı bir sanat eseri ortaya koyulmaktadır.

Her hafta cumartesi günleri geniş bir alana kurulan alaçatı pazarı özellikle konaklamak için kiralık evleri tercih edenler için mutlaka gezilmesi ve görülmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Köyden gelen taze ve doğal meyve ve sebzelere, çeşitli kıyafetlere, el yapımı yöresel lezzetlere, baharatlara ve daha birçok ürüne ulaşma imkânı bulabileceğiniz mekân olan Alaçatı pazarına mutlaka uğramalısınız.

İklimi, kumsalı ve deniziyle Alaçatı ruhu dinlendiren bir güzelliğe sahip olması sebebiyle birçok turistin uğrak yeri olmaya devam etmektedir. Alaçatı’ya gelip de denizin, kumun ve güneşin keyfini çıkarmadan kesinlikle dönmemelisiniz.

Alaçatı kiralık evler özellikle sezonun başlangıcından itibaren gözdedir, fakat genelde buradaki evler yıllık olarak kiraya verilmiş olduğundan dolayı bütçe belirlemesi yapılırken beklenenden daha yüksek rakamların çıkması muhtemeldir. Sezonluk evlerde ise aylık seçenekler ön plandayken 3 aylık ve 6 aylık olarak da farklılık söz konusudur.

Alaçatı ve Çeşme’nin birbirine yakın olması ise her iki yönlü olarak kaliteli bir tatil konusunda önemli bir avantajdır.

0 Yorum

Benzer İçerikler

KONAKLAMA
Çeşme’de Balayı
Çeşme’de Balayı
17.08.2020
59
KONAKLAMA
Ilıca Oteller
Ilıca Oteller
17.08.2020
74
KONAKLAMA
Ildırı’da Nerede Kalınır?
KONAKLAMA
Alaçatı Muhafazakar Oteller
KONAKLAMA
Alaçatı Pansiyonları
Alaçatı Pansiyonları
17.08.2020
81
KONAKLAMA
Çeşme Pansiyon Fiyatları