15 Temmuz 2021
54
ABONE OL

İzmir’de 15 Temmuz Anma Programı Gerçekleştirildi

İzmir’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında anma töreni düzenlendi.

İzmir’de 15 Temmuz Anma Programı Gerçekleştirildi

Kadifekale Şehitliği'nde gerçekleştirilen törende Kuran-ı Kerim dinletisi yapıldı, dualar edildi.

Vali Yavuz Selim Köşger, şeref defterini imzaladıktan sonra yaptığı açıklamada, aziz şehitleri bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ettiklerini belirtti.

Şehitlerin ülkeye, devlete ve millete karşı her türlü tehdide karşı verilecek mücadelede en büyük ilham kaynağı olduklarına işaret eden Köşger şehitlere hitaben; "İstiklalimiz, istikbalimiz ve ulvi değerlerimiz uğruna yaptıklarınız için aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Bize emanet bıraktığınız tüm kutsal değerleri emanetiniz olarak telakki ediyoruz." mesajını verdi.

Şehit Yakınları İle Görüştüler

Törende Vali Köşger'ın yanı sıra Ege Ordusu Komutanı Korgeneral Ali Sivri ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Özuslu, şehit mezarlarına karanfil bıraktı, şehit yakınlarıyla sohbet etti.

Bu sırada şehit er Erhan Çakıcı'nın babası Halit Çakıcı, ülke için hep birlikte can vermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş Egemen Yıldız'ın annesi Fikriye Yıldız da Türk bayrağı serdiği oğlunun kabri başında protokol mensuplarıyla görüştü.

0 Yorum

Benzer İçerikler