17 Ağustos 2020
216
ABONE OL

Ilıca Gezilecek Yerler

Son yıllarda Bodrum’dan daha revaçta olan Çeşme, cumbalı taş evleri, Ege esintili sokakları ve konsept mekanları ile Türkiye’nin gözde tatil beldelerinden biridir. Özellikle yaz sezonunda oldukça kalabalık olan Çeşme’de sessiz ve huzurlu tatil yapabileceğiniz rotalar bulmak mümkün.

Ilıca Gezilecek Yerler

Gittiğiniz yeri karış karış gezmek istiyorsanız o zaman size Ilıca ve etrafındaki bölgeleri önerebiliriz. Adeta cennetten bir köşe olarak tanımlanabilecek olan Ilıca, tarih kokan yapılara ve mimariye sahiptir. Doğa harikası görüntülere tanık olabileceğiniz begonvillerin kaplamış olduğu evler ve adımınızı attığınız her yerde farklı bir dünya. Ilıca gezilecek, denize girilecek ve konaklayabileceğiniz Türkiye’nin en güzel tatil beldelerinin başında gelir.

Kalabalıklar içerisinden sıyrılmak isteyenlerin tercihi olarak da gösterilebilen Ilıca’da herkesin kafasına göre bir tatil planlaması yapabileceği seçenekler mevcut.

 Ilıca’ya geldiğinde Çeşme’den kalkan tekne turlarıyla denize açılabilir ve ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Zamana meydan okuyan güzellikteki yapılar, yel değirmenleri gezilecek yerler arasındadır.

Ilıca denildiğinde akla ilk gelen Çeşme Kalesi’ni görmeden gelmek olmaz. Türkiye’de merkezde bulunan ender kalelerden olma özelliğine sahip olan Ilıca’ya gelmeden önce kendinize bir gezi rotası çizmeniz zamanı daha dolu bir şekilde geçirebilmeniz açısından fayda sağlayacaktır. Ilıca’ya geldiğinizde görmeden dönmemeniz gereken yerler şöyledir:

Erythrai Antik Kenti

Aya Yorgi Koyu

Dalyan

Delikli Koy

Çeşme Çarşısı

Sakız Adası

Hangi Çeşme Plajları Tercih Edilmeli?

Çeşme’de denize girebileceğiniz birçok alternatif plaj bulunuyor. Çocuklu aileyseniz gidebileceğiniz plajla Altınkum Plajı, Boyalık Plajı ve Şifne’deki plajlar iyi bir tercih olacaktır. Ilıca’nın en önemli özelliği, termal bir bölge olması. Bu nedenle buradaki suyun ılık olması suyun tadını çıkarabilmeniz için büyük bir fırsattır. Çeşme’de en güzel plaj rüzgâr almamasından dolayı Aya Yorgi koyudur.

Ilıca ve Çeşme hakkında detaylı bilgilere sitemizden sahip olabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Çeşme’nin Popüler Beachleri
GEZİ REHBERİ
Çeşme Arkeoloji Müzesi
Çeşme Arkeoloji Müzesi
17.08.2020
237
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Elektronik Müzik Festivali
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Plajları
Alaçatı Plajları
17.08.2020
242
GEZİ REHBERİ
Çeşme Gezilecek Yerler
Çeşme Gezilecek Yerler
17.08.2020
144
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Gezilecek Yerler