05 Temmuz 2022
172
ABONE OL

Çeşme Sakız Ağacı Korusu Bölgesindeki Festivaller ve Sosyal Aktiviteler

Ege’nin incisi İzmir Çeşme gibi güzide bir tatil mekanını içerisinde barındırdığından dolayı yaz sezonunun en hareketli geçtiği şehirler arasında yer almaktadır. Her yıl yerli ve yabancı tatilciler tarafından rağbet gören yerlerden biri olan Çeşme, büyüleyici bir doğaya sahip olmasının yanı sıra çeşitli eğlenceli aktiviteye de ev sahipliği yapmaktadır.

Çeşme Sakız Ağacı Korusu Bölgesindeki Festivaller ve Sosyal Aktiviteler

Her mevsimin farklı güzellikler sunduğu Çeşme’de, çeşitli festivaller ve şenlikler olmaktadır. Bu festival ve şenlikler ile bölgeye özgü kültürün tanıtımı yapılmaktadır. Aynı zamanda eğlenceli aktiviteler de yapıldığından dolayı Çeşme, tatil için sıkça tercih edilen merkezlerden biri olmaktadır. Renkli ve samimi görüntüler veren Çeşme festivalleri, eğlenceli, unutulmaz ve yöresel etkinlikler eşliğinde bölgedeki yerli ve yabancı misafirleri büyülemektedir.

Sakız Ağacı Koruluğu Bölgesinde Yapılan Festival Etkinlikleri

Hem ülkemizde hem de dünyada adını çokça duyuran Çeşme, yılın her dönemi farklı birçok uluslararası festival ve etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Sakız Ağacı Koruluğu bölgesindeki festival ve etkinlikler de bu aktiviteler arasında yer almaktadır.

Oldukça fazla kişinin katılım sağladığı Çeşme Sakız Ağacı bölgesindeki festivaller, gelenekselleşmiş bir şekilde her sene düzenlenmektedir. Bu bölgede yapılan festivaller arasındaki en popüler festival olan Çeşme Festivali hem yerli hem de yabancı sanatçıların buluştuğu önemli bir etkinliktir. Bu önemli etkinlik, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenmektedir.

Çeşme’nin yöresel kültürüne özgü bir diğer festival de Çeşme Şarap Festivali’dir. Genellikle eylül ayının sonunda düzenlenen bu festival, şarap üreticileri tarafından açılan stantlarda yapılan tadımlar ile tanınmaktadır.

Çeşme Sakız Ağacı Koruluğu bölgesinde yapılan geleneksel festivallerden biri olan Çeşme Ot Festivali, Ege kültürünü ve yemeklerini tanıtan bir etkinliktir. Bu etkinlikten çeşitli otlar ve bu otlardan yapılan yemekler tanıtılmaktadır.

Bu bölgede yapılan festivallerin yanında pek çok sosyal aktivite de gerçekleştirilmektedir. Çeşme; Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatro Etkinliği, Çeşme Uluslararası Triatlon Yarışması, kitap fuarı, Uluslararası Alaçatı Sörf Şampiyonası, Altınyunus Tatil Köyü Resim Sergileri gibi farklı kişisel alanlara hitap eden birçok etkinliğe ev sahibi yapmaktadır. Yılın turizm sezonlarında oldukça hareketlenen Çeşme, bu zamanda pek çok sosyal aktivite ve festivali ile dikkat çekmektedir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Çeşme Dalış Turu 2022
Çeşme Dalış Turu 2022
05.07.2022
583
GEZİ REHBERİ
Çeşme’ye Ne Zaman Gidilir?