24 Aralık 2020
315
ABONE OL

Alaçatı Plajları

Alaçatı dendiğinde akıllara ilk olarak denizi ve plajları gelmektedir. Bu nedenle de Alaçatı’da denize girebileceğiniz pek çok nokta vardır. Bu noktalar da ise denizin soğuk olması sizi yüzerken serinletecektir. Aynı zamanda da Alaçatı’da rüzgârın esme şekli plaj ve deniz keyfinizi de belirleyecektir.

Alaçatı Plajları

Bu nedenle Alaçatı’nın birçok önemli plajı bulunmakta ve bu plajların hemen hemen hepsi birbirleriyle sıkı bir rekabet içine girerek Alaçatı’nın en iyisi olmaya çalışmaktadırlar.

Alaçatı Çark Plajı

Bölgenin en önemli plajları arasında yer alan Alaçatı Çark Plajı gerek denizinin masmavi berraklığı gerekse de sapsarı kumlarının sunduğu o eşsiz manzarası ile birçok turistin sıklıkla ziyaret ettiği plajlar arasında yer almaktadır.

Kleopatra Koyu (Güvercinlik) Plajı

Turistler tarafından pek bilinmeyen ve Akdeniz’deki Kleopatra Adası nedeniyle Güvercinlik koyu olarak da anılmakta olan Kleopatra plajı sosyal olanaklarının zayıf olmasından kaynaklı olarak pek tercih edilmemekte ve bu da sessizlik isteyenler için koyu harika bir seçenek haline getirmektedir.

Alaçatı Halk Plajı

Hem yerli hem de yabancı turistler tarafından sıklıkla tercih edilen Alaçatı Halk Plajı temiz denizi ve berrak suyu ile ziyaretçilerine kaliteli bir yüzme fırsatı tanımaktadır. Ayrıca, plajın ağaç gibi güneşi engelleyici bir örtüsü olmadığı için de güneşlenmek adına harika bir konumda yer almaktadır.

Piyade Koyu

Alaçatı ruhunun en iyi temsilcileri arasında sayılabilecek olan Piyade Koyu, serin suları, konsept gölgelikleri, sapsarı kumları ve masmavi denizi ile kesinlikle diğer plajlardan farklı olmakta üstelik yakın çevresindeki işletmelerin yaptığı konseptler ile de bir nevi Karayipler hissi yaşatmaktadır.

Zio Beach

Alaçatı Çark Plajı’na oldukça yakın olan Zio Beach eşsiz bir Alaçatı deneyimi yaşamak isteyenler için çok güzel bir seçenek olmaktadır. Çünkü, hem çim alanları hem sosyal etkinlik alanları hem de lüks ile konforu birleştiren yapısı ile ziyaretçilerine paha biçilmez bir deneyim yaşatmaktadır.

Escape Beach

Beirut Alaçatı olarak da tanınmakta olan Escape Beach hem gece hem de gündüz ziyaretçilerine sunduğu imkanlar ile tarifsiz bir eğlence sunmaktadır. Ayrıca, temizliği ve DJ performansları ile bilinmekte olan bu plaj eğlenceyi doruklarında yaşamak isteyenler için muhteşem bir seçenektir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Çeşme’nin Popüler Beachleri
GEZİ REHBERİ
Çeşme Arkeoloji Müzesi
Çeşme Arkeoloji Müzesi
24.12.2020
337
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Elektronik Müzik Festivali
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Plajları
Alaçatı Plajları
24.12.2020
315
GEZİ REHBERİ
Çeşme Gezilecek Yerler
Çeşme Gezilecek Yerler
24.12.2020
190
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Gezilecek Yerler