23 Kasım 2020
89
ABONE OL

Alaçatı Kamp Alanları

Alaçatı her ne kadar deniz turizmi ile anılsa da aslında bundan çok daha fazlasıdır. Çünkü, Alaçatı’nın deniz tatilinin yanı sıra kamp tatili için de çok uygun yerleri bulunmaktadır.

Alaçatı Kamp Alanları

Delikli Koy Kamp Alanı

Alaçatı’nın en nadide güzelliklerinden biri olan Delikli Koy, adını dalgaların kayaya vurması sonucunda oluşan deliklerden almaktadır.

Alaçatı Halk Plajı’nın yakınında yer alan Delikli koy beyaz kayalar ile masmavi denizin buluştuğu doğa ile iç içe geçen sessiz bir kamp olanağı sunmaktadır. Bu nedenle de tam olarak kamp kültürünü yaşamak isteyen herkesin mutlaka görmesi gereken bir nokta olmaktadır.

Alaçatı Halk Plajı, Mesire ve Kamp Alanı

Hem denize girebileceğiniz hem de doyasıya kamp yapabileceğiniz Alaçatı Halk Plajı, Mesire ve Kamp Alanı kalabalıklardan uzak, deniz ile iç içe bir kamp deneyimi isteyenler için eşsiz bir seçenek olmaktadır.

Toplu taşıma ile ulaşılması zor olan plaja kendi arabanız ile kolayca gelebilirsiniz. Ancak, yolları bozuk olduğu için arabanızla belirli bir noktaya kadar gittikten sonra yürümeniz gerekmektedir.

Fedon Koyu Kamp Alanı

Altınkum bölgesinde bulunan Fedon Koyu, Çeşme-Alaçatı’nın oldukça sessiz ve sakin çadır kamp alanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Fedon Koyu kalabalıkları sevmeyen, minimal ortamlardan daha çok zevk alanlar için ideal bir kamp alanıdır. Özellikle akşam denize girenlerin evlerine dönmesiyle tamamen kampçılara kalan koy orta büyüklükte bir kumsal alanına sahiptir. Denizi temiz ancak dalgalı olan koyda ne yazık ki herhangi bir tesis bulunmamaktadır. Bu yüzden de yiyeceklerinizi önceden alıp depolamanız gerekmektedir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Çeşme’nin Popüler Beachleri
GEZİ REHBERİ
Çeşme Arkeoloji Müzesi
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Elektronik Müzik Festivali
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Plajları
Alaçatı Plajları
23.11.2020
98
GEZİ REHBERİ
Çeşme Gezilecek Yerler
Çeşme Gezilecek Yerler
23.11.2020
76
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Gezilecek Yerler