22 Aralık 2020
235
ABONE OL

Alaçatı Gezilecek Yerler

Alaçatı her dönem adından fazlaca söz ettiren tatil yerleri arasında olmuştur. Gerek doğası gerek sembolik yapıları ile de her geçen gün daha çok hayran kazanarak, turistik değerini arttırmaktadır. Bu yüzden de Alaçatı’da gezilecek yerleri kısaca derledik.

Alaçatı Gezilecek Yerler

Alaçatı Yel Değirmenleri

Alaçatı’nın sembollerinden olan yel değirmenleri Alaçatı’ya gelen herkesin mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. Çünkü, tarihsel bir dokusu da bulunan yel değirmenleri sundukları manzara ve kafeleri ile hem gurme lezzetler için hem de fotoğraf tutkunları için harika bir nokta olmaktadır.

Taş Evler

Alaçatı’nın bir diğer sembolik noktası da hiç şüphesiz taş evlerdir. Çünkü, taş evler Alaçatı dendiği zaman akıllarda canlanan o renkli renkli fotoğraflarını gördüğünüz tarihsel ve görsel açıdan çok zengin olan noktalardandır. Bu noktalar aynı zamanda da Alaçatı’nın konutsal yapısını oluşturmaktadır. Daha doğru bir ifade ile taş evler aslında Alaçatı’yı Alaçatı yapan en önemli örneklerdir.

Kemalpaşa Caddesi

Alaçatı’nın en popüler caddelerinden biri olan Kemalpaşa caddesi sabahları sessiz ve sakin akşamları ise capcanlı ve kalabalıktır. Birçok ünlü butiğin, restoranında olduğu bu cadde Alaçatı’ya gelenlerin uğraması gereken noktalar arasındadır.

Alaçatı Çarşı

Hediyelik eşyaları, doğal yapısı ile Alaçatı Çarşısı gelenlerin bir daha gelmek istediği binbir çeşit hatıranın bulunduğu aynı zamanda da tarih kokan bir çarşıdır ve Alaçatı’yı tanımak isteyenlerin kesinlikle uğraması gereken noktalar arasındadır.

Alaçatı Meydanı

Yol boyunca yürüyüşünüze lavantaların eşlik ettiği Alaçatı meydanı hem turistlerin hem de yerlilerin sıklıkla toplandığı, yürüyüş yaptığı doğanın içindeymiş gibi bir his veren eşsiz bir meydandır ve Alaçatı’ya gelindiğinde uğranmadan gidilmemesi gereken bir yerdir.

Hacımemiş Sokağı

Özellikle sakin, sessiz, huzurlu bir tatil isteyenlerin butik otellerinde kaldığı Hacımemiş sokağı aynı zamanda da kalabalıklardan bir nebze soyutlanmış, huzurun, sessizliğin tadını çıkarabileceğiniz aynı zamanda da sıcakkanlı yerlileri, kafe çalışanları ile sohbet edebileceğiniz, yöresel tatları tadabileceğiniz ve Alaçatı tatiliniz boyunca nereleri görmeniz gerektiğini sorabileceğiniz çok nadide bir sokaktır. Eğer sizde yerlilerden Alaçatı’nın keşfedilmemiş noktalarını öğrenmek isterseniz mutlaka Hacımemiş sokağına uğranmalıdır.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Çeşme’nin Popüler Beachleri
GEZİ REHBERİ
Çeşme Arkeoloji Müzesi
Çeşme Arkeoloji Müzesi
22.12.2020
422
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Elektronik Müzik Festivali
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Plajları
Alaçatı Plajları
22.12.2020
387
GEZİ REHBERİ
Çeşme Gezilecek Yerler
Çeşme Gezilecek Yerler
22.12.2020
238
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Gezilecek Yerler