29 Aralık 2020
492
ABONE OL

Alaçatı Elektronik Müzik Festivali

Alaçatı dendiğinde akla ilk olarak deniz, kum, güneş gelse de aslında Alaçatı’daki hayat sadece yaz aylarında sürmemektedir. Çünkü hem yaz hem kış aylarında Alaçatı’da yaşayan yerli bir halkın varlığı da söz konusu olmaktadır ve bu da doğal olarak yılın her döneminde belli başlı etkinliklerin yapılmasını gerekli kılmıştır.

Alaçatı Elektronik Müzik Festivali

Bu nedenle de Alaçatı’nın ağırlıklı olarak yaz aylarında olsa da kış aylarında da yaptığı bazı festivaller, etkinlikler vardır. Bu etkinliklere en iyi örneklerden biri de özellikle İzmir’de öğrenci olan üniversitelilerin sıklıkla tercih ettiği ve geldiği Alaçatı Elektronik Müzik Festivali sayılabilir.

Bu festival aracılığıyla üniversite öğrencileri iki gün boyunca konserlere, dj performanslarına katılara doyasıya eğlenmektedir.

Alaçatı Elektronik Müzik Festivali Nedir?

Alaçatı Elektronik Müzik Festivali, özellikle sonbahar da gerçekleştirilen bir elektronik müzik festivalidir. Yani ağırlıklı olarak dj performanslarının sahne aldığı, gençler tarafından tercih edilen, doyasıya dans edilen ve eğlencenin doruklarda yaşandığı bir festival olmaktadır.

Genellikle 2 gün süren ve sonbahar aylarında düzenlenen daha özel olarak kasım ayında düzenlenen bir festival olan Alaçatı Elektronik Müzik Festivali, gençlik ateşini, müzik tutkusunu, maceracı ruhu körükleyen ve meydana çıkaran bir gençlik festivalidir.

Alaçatı Elektronik Müzik Festivali’nde Neler Yapılmaktadır?

Alaçatı Elektronik Müzik Festivali, gençlik ateşini ve müzik tutkusunu hararetlendiren bir festival olduğu için genellikle festival gecelere kadar süren bir müzik, dans, dj performansları, konserler şeklinde ilerlemektedir ve bu ilerlemeler ışığında da sabahlara kadar süren bir eğlence bombardımanı yaşanmaktadır.

Alaçatı Elektronik Müzik Festivali’ni Çekici Yapan Nedir?

Festivali çekici yapan şeylerden biri de hiç şüphesiz festival süresi boyunca tüm ihtiyaçlarınızın karşılanabileceği noktaların bulunmasıdır. Böylelikle herkes kendi ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılamakta ve ihtiyaçlarını nasıl karşılayacağını düşünmesine gerek kalmadan eğlencenin tadını çıkarabiliyor olmasıdır.

Festivali çekici yapan bir diğer nokta ise ağırlıklı olarak festivale katılanların genç olması ve böylece neredeyse sadece gençlerden oluşan bu festivalde yeni arkadaşlıklar, yeni dostluklar ve yeni maceralar edinilebiliyor olmasıdır. Çünkü, festival genel olarak dj performanslarından ve elektronik müzikten oluştuğu için her yaşa hitap etmemektedir.

0 Yorum

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Çeşme’nin Popüler Beachleri
GEZİ REHBERİ
Çeşme Arkeoloji Müzesi
Çeşme Arkeoloji Müzesi
29.12.2020
481
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Elektronik Müzik Festivali
GEZİ REHBERİ
Alaçatı Plajları
Alaçatı Plajları
29.12.2020
478
GEZİ REHBERİ
Çeşme Gezilecek Yerler
Çeşme Gezilecek Yerler
29.12.2020
286