05 Eylül 2022
95
ABONE OL

Alaçatı'da Denize Girilecek En İyi Ücretli ve Ücretsiz (Halk) Plajları

Türkiye’de yaz sezonu açıldığında ilk akla gelen tatil merkezleri arasında yer alan Alaçatı, İzmir’in incisi Çeşme’de bulunuyor. Popüler bir destinasyon olan Alaçatı, yıl boyu hem ılıman hem de rüzgarlı bir havası olmasından dolayı sörfçülerin ve yüzücülerin uğrak mekanı haline geliyor. Akdeniz’in kavurucu sıcağından bunalanların ilk adresi olan Alaçatı gerek mimarisi gerekse doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakıyor.

Alaçatı'da Denize Girilecek En İyi Ücretli ve Ücretsiz (Halk) Plajları

Rengarenk taş evleri Ege’nin sıcaklığını yansıtırken, birbirinden güzel koyları ve eğlence mekanları Alaçatı’nın hareketli tarafını gösteriyor. Hem ekonomik hem de sosyokültürel bakımdan Türkiye’ye katkı sağlayan turizm destinasyonlarından biri olan Alaçatı, dünyanın her köşesinden insanı bir araya getiriyor.

Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan Alaçatı, aynı zamanda yılın her döneminde rüzgar alan bir konumda bulunduğundan dolayı sörf yapmak için en ideal mekanlar arasında yer alıyor. Her yıl rüzgar almasına rağmen dalgasız ve sığ bir denizi olan Alaçatı, ilk kez sörf yapmak isteyenler için de risksiz bir öğrenme mekanı oluyor. Bu sebeple sizler için derlediğimiz Alaçatı’nın ücretli ve ücretsiz plajlarına göz gezdirebilirsiniz.

Alaçatı Ücretli Plajlar

Dharma Beach Club

Alaçatı’da isminde sıkça söz ettiren Dharma Beach Club, Altınkum mevkiinde bulunuyor. Dharma Beach Club, Çeşme Merkez’e yakın bir konumda bulunması sebebiyle sıkça tercih edilen kalabalık ve hareketli plajlardan biridir. Kalabalık olmasına rağmen uzun bir sahil şeridine sahip olması sebebi ile kişilerin kendilerine özel alan ayırmalarına ve uzaklaşabilmelerine olanak sağlıyor. Ailelere uygun olan bu plaja arkadaş grubunuzla da gelebilirsiniz.

Wyndy Beach Club

Alaçatı ücretli plajlar arasında yer alan Wyndy Beach Club, Alaçatı’nın en meşhur mekanlarına ev sahipliği yapan Alaçatı Port’ta bulunuyor. İçerisinde havuz da bulunan bu plaj, çeşitli hizmetler sunuyor. Beach Club konusunda çıtayı yükselten bir mekan olan Wyndy Beach Club, değişik ambiyansı ve eğlenceli atmosferi ile yerli ve yabancı turistlerin güzide yeri oluyor. Gündüzleri plaj, geceleri ise eğlence mekanı hizmeti veren Wyndy Beach Club, Çeşme tatilinizin hakkını vermenizi sağlıyor.

Kafepi Alaçatı

Ege Denizi’nin güzelliği ile mest olabileceğiniz ve doyasıya bir Çeşme tatili yapabileceğiniz Kafepi Alaçatı, ülkemizin en iyi beach clubları arasında yer alıyor. Aya Yorgi Koyu’nda bulunan bu mekan, kumsalın ve denizin yanı sıra lüks restoranı ve barı ile ilgi topluyor. Ailenizle keyifli vakit geçirebileceğiniz, müziğin tadını çıkarabileceğiniz ve serinleyebileceğiniz Kafe Pi, Alaçatı’da sizi bekliyor.

Alaçatı Ücretsiz Plajlar

Altınkum Halk Plajı

Alaçatı ücretsiz plajlar arasında yer alan Altınkum Halk Plajı, adını altın sarısı kumlarından alıyor. Çeşme halk plajları arasında yer alan ve merkezi bir konumda bulunan Altınkum Plajı, Çeşme Merkez’e 10 kilometre mesafede bulunuyor. Turistler açısından oldukça avantajlı olan konumu, kolaylıkla ulaşılabilmeyi sağlıyor. Çeşme otogarından hareket eden araçlarla kısa bir sürede bu plaja varmak mümkün.

500 metre uzunluğa ve 15 metre genişliğe sahip Altınkum Halk Plajı, turkuaz rengi denizi ve altın sarısı kumları ile hem sıcacık hem de serin bir tatil imkanı sunuyor.

Ilıca Plajı

Alaçatı Ilıca Plajı, Çeşme Merkez’e yakınlığı sebebi ile sıklıkla tercih edilen ücretsiz Alaçatı plajları arasında yer alıyor. Tatil sezonunda oldukça hareketlenen bu plaj, çevresinde çeşitli imkanları bulundurması sebebi ile oldukça cazip bir seçenektir.

3 kilometre kadar uzunluğa sahip olan Ilıca Plajı, geniş bir alan sunduğu için kişilerin rahatsız olmadan da tatil yapabilmesine imkan sağlıyor. Denizin ve kumsalın tadını çıkarabileceğiniz bu geniş plajda, herhangi bir ücret vermeden yüzebilirsiniz.

Sığacık Plajı

Sığacık Plajı, Alaçatı’ya 12 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. Özel bir site içerisinde yer alan bu plaj, pek bilinmeyen el değmemiş mekanlar arasında yer alıyor. Sessiz ve sakin bir Alaçatı tatili hayal edenlerin tercih ettiği Sığacık Plajı, huzurlu bir tatil olanağı sunuyor. Kleopatra Koyu ya da Güvercinlik Koyu olarak da bilinen Sığacık Plajı, Alaçatı sahil güzelliklerini gözler önüne seriyor.

Bunların yanında Sığacık Plajı, aniden derinleşen bir denize sahip olduğu için yüzme bilmeyenler ve çocuklar için pek uygun bir alternatif değildir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
27 Eylül 2022 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
26 Eylül 2022 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Eylül 2022 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Eylül 2022 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

GEZİ REHBERİ
Çeşme Piknik Alanları
Çeşme Piknik Alanları
05.09.2022
102
GEZİ REHBERİ
Şifne Nerede, Nasıl Gidilir?