23 Ekim 2020
356
ABONE OL

İzmir Otelciler Odası'ndan Güvenli Turizm Sertifikası Açıklaması

İzmir Otelciler Odası Başkanı Mehmet Gönen, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 30 oda ve üzeri kapasitedeki tüm konaklama tesislerine "Güvenli Turizm Sertifikası" alma zorunluluğunun getirilmesinin küçük işletmeler için sıkıntı yaratacağını iddia etti.

İzmir Otelciler Odası'ndan Güvenli Turizm Sertifikası Açıklaması

Gönen, yaptığı yazılı açıklamada, sermayesi sınırlı olan işletmelerin büyük işletmeler kadar dayanma gücüne sahip olmadığını belirterek, Güvenli Turizm Sertifikası uygulanan işletmelerin 50 odadan 30 odaya düşürülmesinin yerinde bir karar olmadığını savundu.

Sertifika alma zorunluluğu getirilen konaklama tesislerinin, buna uymaması halinde faaliyetine son verileceğine işaret eden Gönen, "Genelgede yer alan maddeler doğrultusunda 'izolasyon alanları ve odaları oluşturma şartı' gibi uygulamaların da küçük otellerdeki mimari yapıya uymayacağı için başka sıkıntılar yaratabileceği ortadadır. Karar gözden geçirilmelidir." ifadelerini kullandı.

Kararın özel belgeli ve nitelikli belediye belgeli otellerde uygulanması kısmında birtakım zorluklar yaratacağını da savunan Gönen, sertifikasyon ücretinin küçük otelleri zorlayacağını bildirdi.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
21 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler