03 Kasım 2021
734
ABONE OL

İzmir- Çiftlikköy Arası Kaç Km?

Türkiye’nin nüfus ve gelişmişlik bakımından en büyük üç şehrinden biri olan İzmir sağladığı sosyal ve yan şartlar ile oldukça gözde bir şehirdir. Ancak her şey bununla sınırlıda değildir. Çünkü, İzmir, Çiftlikköy gibi birçok güzide tatil noktasına da ev sahipliği yapan bir şehirdir.

İzmir- Çiftlikköy Arası Kaç Km?

Bundan dolayı da İzmir- Çiftlikköy arasının kaç km olduğu sıklıkla düşünülen, merak edilen konuların başında gelir. Bu durum bazen birtakım karışıklıklara sebep olabilir. Çünkü, insanlar Çiftlikköy’e gitmek istediklerinde tam olarak nasıl gitmeleri gerektiği konusunda kararsız kalabilirler.

Bunun önüne geçilebilmesi adına da Çiftlikköy’ün nerede olduğu ve İzmir ile arasındaki mesafenin ne kadar olduğu üzerinde durulması önemlidir. Ancak, İzmir ve Çiftlikköy arasındaki mesafenin ne kadar olduğuna değinmeden önce İzmir’den ve Çiftlikköy’den kısaca bahsetmek daha doğru olacaktır.

İzmir ve Çiftlikköy Hakkında Kısa Bilgiler

Öncelikle İzmir’den bahsedilmek gerekirse İzmir, İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin en önemli, gelişmişlik açısından en ileri de olan üç şehrinden biridir. Bu da İzmir’in nüfusunun yüksek olmasına zemin hazırlamıştır.

Aynı zamanda da İzmir’in yaz tatillerinde sıklıkla tercih edilen birçok noktaya ev sahipliği yapması sadece yaşam şartları nedeniyle İzmir’e yerleşenlere bir de tatil noktaları yüzünden yerleşenler eklendiğinde hiç azımsanacak oranda bir kalabalığa ev sahipliği yapar. Çünkü, zaten Türkiye’nin üç büyük şehrinden biri olmasından dolayı yoğun bir göç almaktayken bir de yaz tatili için sıklıkla tercih edilen noktaları sayesinde fazladan göç almaya başlamıştır. Bu da hatırı sayılır bir nüfusu kucaklaması gerekliliğini doğurmuştur.

Çiftlikköy ise özellikle yaz aylarında deniz, kum, güneş çerçevesinde yoğun bir akış elde etmekte ve yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bu da Çiftlikköy için zorlu bir süreç yaratmaktadır. Çünkü, Çiftlikköy Çeşme’ye bağlı küçük bir mahalledir ve zaten hali hazırda kendi yerel halkına ev sahipliği yaparken bir de yaz aylarında yüzlerce daha insanın tercih ettiği bir yer olunca birtakım sıkıntılar yaşamaktadır. Bunların en başında muhtemelen kalabalık sorunu ve zaman zaman ortaya çıkan konaklama sorunları sayılabilir.

Ancak yine de İzmir ve Çiftlikköy bu durumun üstesinden gelebilecek şekilde bir yapılanmaya sahiptir.

İzmir- Çiftlikköy Arası Kaç Saat?

İzmir ve Çiftlikköy’ün arasının ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 90 ile 100 km arasındadır. Bu da ortalama 1-2 saatlik bir süreci kapsamaktadır.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
21 Temmuz 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Temmuz 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Temmuz 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Temmuz 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Temmuz 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Temmuz 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler