24 Aralık 2020
612
ABONE OL

İzmir-Çeşme Arası Kaç Km?

Türkiye’nin gelişmişlik açısından en büyük üç şehrinden biri olan İzmir sağladığı sosyal şartlar ile oldukça gözde bir şehir olmaktadır. Ancak her şey bununla sınırlıda değildir. Çünkü, İzmir Çeşme, Alaçatı gibi birçok güzide tatil noktasına da ev sahipliği yapmaktadır.

İzmir-Çeşme Arası Kaç Km?

Bu nedenlerden dolayı da İzmir-Çeşme arasının kaç km olduğu sıklıkla düşünülen, merak edilen hususların başında gelmektedir ve bazen birtakım karışıklıklara sebep olmaktadır. Çünkü, insanlar Çeşme’ye gitmek istediklerinde tam olarak nasıl gitmeleri gerektiği konusunda kararsız kalabilmektedir.

Bunun önüne geçilebilmesi adına da Çeşme’nin nerede olduğu ve İzmir ile arasındaki mesafenin ne kadar olduğu üzerinde durulmalıdır. Ancak, İzmir ve Çeşme arasındaki mesafenin ne kadar olduğuna değinmeden önce İzmir’den ve Çeşme’den kısa kısa bahsetmek daha doğru olacaktır.

İzmir ve Çeşme Hakkında Kısa Bilgiler

Öncelikle İzmir’den bahsedilmek gerekirse İzmir, İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin en önemli, gelişmişlik açısından en ileri de olan üç şehrinden biridir ve bu da İzmir’in nüfusunun yüksek olmasına zemin hazırlamıştır.

Aynı zamanda da İzmir’in yaz tatillerinde sıklıkla tercih edilen birçok noktaya ev sahipliği yapması sadece yaşam şartları nedeniyle İzmir’e yerleşenlere bir de tatil noktaları yüzünden yerleşenler eklenmektedir ki bu da hiç azımsanacak bir oran değildir. Çünkü, zaten Türkiye’nin üç büyük şehrinden biri olmasından dolayı yoğun bir göç almaktayken bir de yaz tatili için sıklıkla tercih edilen noktaları sayesinde fazladan göç almaya başlamıştır ve hatırı sayılır bir nüfusu kucaklamaktadır.

Çeşme ise özellikle yaz aylarında deniz, kum, güneş çerçevesinde yoğun bir akış elde etmekte ve binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bu da Çeşme için zorlu bir süreç yaratmaktadır. Çünkü, Çeşme İzmir’e bağlı küçük bir ilçedir ve zaten hali hazırda kendi yerel halkına ev sahipliği yaparken bir de yaz aylarında binlerce daha insanın tercih ettiği bir yer olunca birtakım sıkıntılar yaşamaktadır. Bunların en başında muhtemelen kalabalık sorunu ve zaman zaman ortaya çıkan konaklama sorunları sayılabilir.

Ancak yine de İzmir ve Çeşme bu durumun üstesinden gelebilecek şekilde bir yapılanmaya sahiptir.

İzmir-Çeşme Arası Ne Kadardır?

İzmir ve Çeşme’nin arasının ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 90 km’dir. Yani Çeşme’ye gelenlerin İzmir merkez de konaklamaya çalışması çok mantıklı bir hareket olmayacaktır ve Çeşme’ye yoğun akının gerçekleştiği zamanlarda her şeyi önceden ayarlamak daha mantıklı olacaktır.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
23 Nisan 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Nisan 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Nisan 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Nisan 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Nisan 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Nisan 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler