06 Eylül 2022
17918
ABONE OL

İzmir-Alaçatı Arası Kaç Km?

İzmir Çeşme Alaçatı, sunduğu pek çok sosyal olanak ile dikkat çeken tatil noktaları arasındadır. İzmir’in güzide tatil merkezlerinden biri olan Alaçatı, gelişmişlik açısından dikkat çeken bir beldedir. Bu sebeple Alaçatı İzmir arası ne kadar olduğu sıklıkla merak edilir. Aynı zamanda Alaçatı’ya nasıl gidileceği konusunda birtakım karışıklar yaşanır.

İzmir-Alaçatı Arası Kaç Km?

Bu konuda yaşanan kafa karışıklığının önüne geçebilmek için Alaçatı’nın nerede olduğu ve İzmir ile arasında ne kadar mesafe olduğu üzerine araştırma yapılmalıdır. Fakat, İzmir Alaçatı arasında ne kadar mesafe olduğuna değinmeden önce İzmir ve Alaçatı hakkında biraz bilgilenmek daha doğru olacaktır.

İzmir ve Alaçatı Hakkında Kısa Bilgiler

Öncelikle İzmir’den bahsedilmek gerekirse İzmir, İstanbul ve Ankara gibi Türkiye’nin en önemli, gelişmişlik açısından en ileri de olan üç şehrinden biridir ve bu da İzmir’in nüfusunun yüksek olmasına zemin hazırlamıştır.

Aynı zamanda da İzmir’in yaz tatillerinde sıklıkla tercih edilen birçok noktaya ev sahipliği yapması sadece yaşam şartları nedeniyle İzmir’e yerleşenlere bir de tatil noktaları yüzünden yerleşenler eklenmektedir ki bu da hiç azımsanacak bir oran değildir. Çünkü, zaten Türkiye’nin üç büyük şehrinden biri olmasından dolayı yoğun bir göç almaktayken bir de yaz tatili için sıklıkla tercih edilen noktaları sayesinde fazladan göç almaya başlamıştır ve hatırı sayılır bir nüfusu kucaklamaktadır.

Alaçatı ise özellikle yaz aylarında deniz, kum, güneş çerçevesinde yoğun bir akış elde etmekte ve binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Bu da Alaçatı için zorlu bir süreç yaratmaktadır. Çünkü, Alaçatı Çeşme’ye bağlı küçük bir mahalledir ve zaten hali hazırda kendi yerel halkına ev sahipliği yaparken bir de yaz aylarında binlerce daha insanın tercih ettiği bir yer olunca birtakım sıkıntılar yaşamaktadır. Bunların en başında muhtemelen kalabalık sorunu ve zaman zaman ortaya çıkan konaklama sorunları sayılabilir.

Ancak yine de İzmir ve Alaçatı bu durumun üstesinden gelebilecek şekilde bir yapılanmaya sahiptir. Peki, İzmir Alaçatı arası kaç km?

İzmir-Alaçatı Arası Ne Kadardır?

İzmir ve Alaçatı’nın arasının ne kadar olduğu ise yukarıda bahsedilen özelliklerin ışığında yaklaşık 70 km’dir. Yani Alaçatı’ya gelenlerin İzmir merkez de konaklamaya çalışması çok mantıklı bir hareket olmayacaktır ve Alaçatı’ya yoğun akının gerçekleştiği zamanlarda her şeyi önceden ayarlamak daha mantıklı olacaktır.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
21 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler