07 Ekim 2020
556
ABONE OL

Ekim Sıcakları Turizmci ve Tatilcilere Yaradı

Ege Bölgesi'nin önemli turizm merkezlerinden Çeşme'de sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar, sahilleri ve otelleri doldurdu.

Ekim Sıcakları Turizmci ve Tatilcilere Yaradı

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği Çeşme'de, sahillerdeki görüntüler yazı aratmadı. 

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkan Yardımcısı Orhan Belge, bölgedeki turizm hareketliliğinin sektördekileri sevindirdiğini söyledi.

Covid-19 salgını sonrası 5 Haziran'da otellerin açılmaya başladığını belirten Belge, "Öncelikle gidişatı görmek istedik ve hızla yukarıya doğru giden bir misafir sayımız oldu. Önce yerli, daha sonra dış pazar misafirlerimiz geldi. Sezonu eylül sonuna kadar iyi geçirdik. Sonrasında 'Ekim ayı nasıl gidecek?' diye baktık. Şu anda çok iyi bir durum var. Bu sene ilginç olan, rezervasyonlar 15-20 gün sonraya değil de 3-4 gün sonraya yapılıyor. Bu da salgın döneminde çok normal. Önlemlerimizi gören misafirlerimiz çok memnun ayrılıyor." dedi. Belge, otellerdeki doluluk oranının hafta içi yüzde 80, hafta sonu ise yüzde 100'ü bulduğunu bildirdi.

Tatil için Çeşme'ye gelen Atıf Gönülşen, turizm sezonun devam ettiğini söyledi. Havaların da çok iyi gittiğini anlatan Gönülşen, "Ekim ayına girmemize rağmen herkes burada. Koronavirüs tedbirleri gayet güzel uygulanıyor. Plaja girerken herkes mesafeli. İnşallah sonrasında da sıkıntı olmaz." dedi. 

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
21 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
17 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
16 Haziran 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler