17 Ağustos 2020
1651
ABONE OL

Çeşme’de Nerede Denize Girilir?

Çeşme, yılın büyük bir bölümünde tatilcilere deniz imkânı sağlayan tatil beldelerinin başında gelir. İzmir’de seyahat rotası arayan herkesin yolunun istemli ve istemsiz bir şekilde düştüğü Çeşme’de denize girebileceğiniz birçok yer vardır. Aşağıda, Çeşme’ye gittiğinizde denize girebileceğiniz plaj ve koylardan bazıları belirtilmiştir.

Çeşme’de Nerede Denize Girilir?

Ilıca Plajı

Ilıca Plajı’nın rengini gördüğünüzde bile hayran kalacağınız güzelliğe sahiptir. Deniz altında bulunan sıcak su kaynakları sayesinde Çeşme bölgesindeki en sıcak su demek yerinde olacaktır. Plajın kumu o kadar yumuşaktır ki üzerinde dolaşmak bile size oldukça iyi gelir. Denizi sığ, rüzgârı olmayan ve uzun kumsal sevenlerin tercih edebileceği plajda havlunuzu sererek güneşlenebilirsiniz.

Aya Yorgi Koyu Plajı

Çeşme’nin en güzel koylarından biri olan Aya Yorgi, birçok işletmenin bulunduğu, iskeleden denize girebileceğiniz denize sahiptir. Çeşme’nin birçok yerinde deniz dalgalıdır, fakat Aya Yorgi, sakinliği pürüzsüz deniziyle dalga olmayan bir koydur.

Boyalık Plajı

Boyalık Plajı, 5 km uzunluğa sahiptir. Çevresinde bulunan sitelerden dolayı çok fazla görünmez, ancak otellerin buraya yapılmasının ardından da bir hayli kalabalıklaştığı söylemek mümkün. Rüzgârlı bir plaj olmasından dolayı deniz dalgalıdır.

Altınkum Plajı

Adından da anlaşılacağı gibi altın gibi bir kuma sahiptir. Yumuşak kumlar üzerinden yürüyerek denize girmek sizi keyiflendirecektir. Plajda birçok işletmenin olduğunun da altını çizelim.

Kocakarı Plajı

İsmi komik olsa da buraya gelenlerin yaş aralığı tahmin ettiğiniz gibi yüksek değil. Suyu oldukça berraktır.

Çark Plajı

Sörfün bir diğer adresi Çark Plajı’dır. Sörf öğrenmek ve sörf yapmak için ideal plajlardan biridir. Suyun derinliği 1 metreyi geçmemektedir. Bu sayede sörf yapmayı öğrenirken düştüğünüz takdirde hemen kalkabilirsiniz.

Pırlanta Plajı

Çeşme’ye gittiğinizde denize girebileceğiniz güzel yerlerden birisi de Pırlanta Plajı’dır. Adıyla uyumlu olan plaj güzelliğinin bozulmaması için SİT alanı olarak ilan edilmiştir. Plaj, sığ bir denize sahiptir. Bu nedenle, özellikle çocuklu aileler plaja yoğun ilgi gösteriyor. Sürekli olarak rüzgâr alan plaj Kitesurf ve Windsurf sporları için oldukça idealdir.

Çeşme’de denize girebileceğiniz sayısız yerler vardır, biz sadece bu güzelliklerden yalnızca birkaç tanesini sizinle paylaşabildik.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
26 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler