01 Ekim 2020
88
ABONE OL

Boyalık Plajı

Boyalık plajı Çeşme ile Ilıca arasında kalan, ortalama 4 kilometrelik bir uzunluğa sahip olan ve Çeşme merkeze en yakın konumda yer alan birkaç kumluk plajdan birisidir.

Boyalık Plajı

Eskiden çevresinde pek otel veya pansiyon bulunmayan bölgeyi bilen kişi sayısı oldukça düşüktü. Ancak, bölgedeki otel ve pansiyon sayısının artması ile birlikte artık bilinirliği artan Boyalık plajı eşsiz güzelliği ile insanı büyülüyor.

Boyalık Plajı hem denizi hem kıyısı ince kum tabakasından oluşan ve uzunluğu, yapısı bakımından Ilıca Plajına benzeyen mükemmel bir yerdir.

Turkuaz renge sahip denizi ile Boyalık Plajı hem bir sürü deniz canlısına ev sahipliği yapıyor hem de denizi o kadar temiz ki yüzerken neredeyse havada uçuyormuşsunuz gibi bir his yaratıyor.

Boyalık Plajı’nın derinliğin sığ olduğu için çocuklu ailelerin veya yüzmeyi yeni öğrenenlerin gönül rahatlığıyla girip yüzebileceği ve güzel, eğlenceli vakit geçirebileceği çok güzel bir plajdır.

Boyalık Plajı Giriş Ücreti

Boyalık plajı halk plajı olarak geçtiği için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Ancak, plajın içerisinde bulunan işletmeler olduğu için işletme sınırlarında olup olmadığınıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Ulaşım

Çeşme’ye ortalama 3 kilometre uzaklıkta olan plaja toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer özel aracınız ile seyahat ediyorsanız da tabelaları takip ederek çok kolay bir şekilde plaja ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

Benzer İçerikler

TURİZM
Alaçatı Tarihi
Alaçatı Tarihi
01.10.2020
62
TURİZM
Çeşme Termal Turizmi
Çeşme Termal Turizmi
01.10.2020
62
TURİZM
Alaçatı’ya Nasıl Gidilir?
TURİZM
Çeşme’deki Festivaller