05 Şubat 2021
3667
ABONE OL

Ankara- Çeşme Arası Kaç Km?

İzmir’e bağlı olan Çeşme, yaz aylarında en çok ziyaret edilen tatil mekanları arasında yer almaktadır. Çeşme denildiğinde birçok tatilci için akla gelen ilk şey taş evler olmaktadır. Kendine özgü mimari ile doğayı bir araya getiren Çeşme evlerinin birçoğu farklı şekillerde kullanılmaktadır.

Ankara- Çeşme Arası Kaç Km?

Çeşme yılın büyük çoğunluğu boyunca sıcak havası ile ziyaretçilerine yaz yaşatan nadir yerlerden biri olmaktadır. Yılın farklı dönemlerinde hem yerli hem de yabancı turistler Çeşme’yi tatil için tercih etmektedir. Sıcak iklim yapısını yerel halkında da görebileceğiniz Çeşme’de her dönem aynı canlılığı yakalayabilme fırsatına sahip olunmaktadır.

Yaz aylarında aşırı kalabalık olan Çeşme’de belli günlerde konser ve etkinlikler düzenlenmektedir. Bu sayede Çeşme’de her güne farklı bir eğlence ile başlanmaktadır. Tarihi ve sanatsal güzelliği ile ziyaretçilerin dikkatini çeken Çeşme’de her zevke uygun aktivite seçenekleri bulunmaktadır.

Ünlü konserler ve DJ performansları eşliğinde Çeşme tatilini çok daha renkli bir hale getirmek mümkün olmaktadır. Çeşme’nin merkezinde ve çevresinde yıllardır hizmet veren pek çok işletme bulunmaktadır. Yöresel lezzetleri tatmak için fazla uzaklaşmadan merkezde yer alan lokantalar da ziyaret edebilmektedir.

Çeşme denildiğinde herkesin aklına gelen bazı mekanlar bulunuyor. Eşsiz güzelliği ile ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Alaçatı bunlardan biri olmaktadır. Deniz ile doğayı buluşturan ve renkli bir atmosferler sunan Alaçatı, Çeşme’ye gelen birçok ziyaretçinin uğramadan dönmemesi gereken yerlerden biri olmaktadır.

Rotasını Çeşme’ye çeviren birçok tatilci ve gezgin yolculuk süresi ile ilgili ayrıntıları önceden görmeyi istemektedir. Özellikle şehir dışından gelen ziyaretçiler için Çeşme ile aralarındaki mesafenin ne kadar olduğu çok önemli bir soru olmaktadır. Çünkü, tatil planlarının ne kadarının yolda geçeceğini düşünerek ona göre planlama yapmak istemektedirler.

Ankara üzerinden Çeşme’ye geliş yapan birçok ziyaretçi uçak ya da özel araç yöntemini kullanmaktadır. Ankara ile Çeşme arası yaklaşık 690 km’lik bir mesafeden oluşmaktadır. Ancak, tatil süresine bağlı olarak zamanı etkin bir şekilde kullanmak isteyenler İzmir’e uçak ile giderek oradan Çeşme’ye geçebilmektedir ve bu da yolu belirli oranlarda kısaltacaktır.

Ankara- Çeşme Arası Kaç Saat?

Çeşme’ye tatil ya da gezi için gelen her ziyaretçinin bölgeye ayırdığı süre farklı olabilmektedir. Özellikle zamanı kısıtlı olan ziyaretçiler otobüs gibi uzun süreli seyahatler yerine daha pratik seçeneklere yönelebilmektedir.

Genel olarak Ankara ve Çeşme arası yolculuk süresi tercih ettiğiniz yönteme göre değişiklik göstermektedir. Kendi aracınızla Çeşme’ye doğru yola çıktıysanız yaklaşık 8- 9 saatlik bir yolculuğun ardından ilgili adrese kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bunun yerine uçak ile Çeşme’ye gitmeyi tercih ederseniz de İzmir’e geçmeniz oradan Çeşme’ye geçmeniz gerekeceğini göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Ancak, Ankara’dan İzmir’e uçak seferi 1 ile 1,5 saat gibi süre sürmektedir. Fakat, İzmir’de havaalanına indikten sonra Çeşme’ye yaklaşık 1 ile 1,5 saatlik daha yolunuzun olacağının aklınızın bir köşesinde kalması önem teşkil etmektedir.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
26 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler