27 Temmuz 2021
104
ABONE OL

Çocuk İstismarına Karşı Farkındalık Çalışmaları Belediyeden Başladı

Mavi kurdeleler çocuklar için bileklere takıldı. Çocuk istismarına karşı ilk farkındalık çalışmalarından biri de Buca belediyesinde başladı.

Çocuk İstismarına Karşı Farkındalık Çalışmaları Belediyeden Başladı

Çocuk istismarına karşı farkındalığı tüm kente yaymak için Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) ile ortak çalışma başlatan Buca Belediyesi, ilk etkinliği belediye çalışanlarıyla gerçekleştirdi. Etkinlikte istismarın hukuki ve psikolojik boyutlarıyla ilgili UCİM yetkilileri sunum yaparken, Çocuk İstismarı ile Mücadele ve Farkındalık Haftası kapsamında personel sol koluna mavi kurdele taktı.

Çocuk istismarına “dur” demek için UCİM ile protokol imzalayan Buca Belediyesi, farkındalığı yaymaya ilk olarak belediyenin içinden başladı. Çocuk istismarına karşı tüm kentte ortak bilinç oluşturmak için hayata geçirilen protokolün ilk etkinliğinde, UCİM yetkilileri, belediye personeline meclis salonunda sunum yaptı.

Etkinlik kapsamında ilk olarak Avukat Zeynep İlayda Karadağ, UCİM’in kuruluş öyküsü ve görev içeriğiyle ilgili bilgi verdi. Ardından Avukat Yeşim Aydın, çocuk istismarının hukuki süreciyle ilgili ilgili sunum yaptı. Son olarak Psikolog Filiz Budak ise çocuk istismarının psikolojik boyutu, farkındalığın oluşması, ailelerin bilinçlenmesi ve istismarın kapsamı hakkında personele eğitim verdi.

0 Yorum

Benzer İçerikler