17 Temmuz 2021
58
ABONE OL

Çeşme 1 Milyonun Üzerinde Misafir Ağırlayacak

Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde ilçede 1 milyondan fazla misafir ağırlayacaklarını ve hizmette aksama yaşanmaması için Belediye çalışanlarının çift mesai sistemine geçeceğini duyurdu.

Çeşme 1 Milyonun Üzerinde Misafir Ağırlayacak

Oran açıklamasında bayram öncesi hareketliliğin başladığını, otellerdeki doluluk oranının yükseldiğini bildirdi.

İlçe nüfusundaki artış nedeniyle Belediye personelinin çift mesai sistemiyle çalışacağını aktaran Oran, "Bayramda 1 milyondan fazla misafir ağırlayacağız." ifadesini kullandı.

Ilıca Plajı'ndaki Son Durum

Dünyaca ünlü Ilıca Plajı'nın son dönemde çok kalabalık hale geldiğini ve salgına karşı önlem amacıyla tüm plajlara sosyal mesafe locaları yerleştirdiklerini belirten Oran, ilçeyi bayrama hazır hale getirdiklerini açıkladı.

Oran, pandemi nedeniyle Çeşme'nin ciddi göç aldığını hatırlatarak şunları ifade etti;

"Çeşme şu anda da oldukça hareketli. 46 bin civarında olan nüfusumuz kışın bile 200-300 binlere çıktı. Normalleşme süreciyle yaz başında bu rakam 500 bini geçti. Yazlığı olan vatandaşlarımız geldi, otellerdeki doluluk oranları ciddi anlamda arttı. Bayramda büyük bir patlama yaşanacağını düşünüyoruz. Vatandaşlarımızın gönül rahatlığıyla bir bayram geçirebilmeleri için bütün önlemlerimizi aldık."

Bayramda Sosyal Mesafe Denetimi Yapılacak

Kurban Bayramı süresince tüm Belediye personelinin sahada olacağına dikkati çeken Oran, zabıta personelinin de müzik, sosyal mesafe denetiminde bulunacağını belirtti.

Ekrem Oran, personelin güvenli tatil ortamı oluşturmak için gerekli çalışmaları yapacağına vurgu yaparak, "Vatandaşlarımızdan ise ricamız, zor bir yılı geride bırakırken bunların tekrar yaşanmaması için sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uymaları. Şimdiden herkese iyi bayramlar diliyorum." şeklinde konuştu.

 

0 Yorum

Benzer İçerikler

YAŞAM
Pardon, Maskesi Olan Var mı?
YAŞAM
Gün Doğarken İzmir
Gün Doğarken İzmir
17.07.2021
50
YAŞAM
Önce Aşı, Sonra Bayramlaşma