15 Ekim 2020
552
ABONE OL

Turkcell'e Filiz Uygulamasıyla Tarımı Geleceğe Taşıyanlar Ödülü

Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, tarım sektörünün dijitalleşmesi hedefi kapsamında yerli ve milli olarak geliştirdikleri "Filiz" uygulamasıyla çiftçilere erken uyarı sağladıklarını ve olası verim kayıplarının önüne geçtiklerini bildirdi.

Turkcell'e Filiz Uygulamasıyla Tarımı Geleceğe Taşıyanlar Ödülü

İzmir'de Tarım ve Orman Bakanlığı himayesinde, Turkuvaz Medya Grubu ve Para dergisi tarafından düzenlenen Tarım Ormanın Geleceği Zirvesi'nde Turkcell, "Tarımı Geleceğe Taşıyanlar" ödülüne layık görüldü.

Ödülü Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin elinden alan Turkcell Kurumsal Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ceyhun Özata, yaptığı açıklamada, tarım sektörünün dijitalleşmesini sağlama, verimli ve sağlıklı ürünlerin yetiştirilmesine destek vermenin en önemli hedefleri arasında olduğunu belirtti.

Bu kapsamda çiftçilere destek olmak amacıyla yerli ve milli ürünleri "Filiz"i geliştirdiklerini aktaran Özata, "Filiz, yapay zeka algoritmalarıyla veriyi anlamlı bilgiye çevirerek çiftçimize kolaylık sağlıyor. Türkiye'nin 7 bölgesinde de kullanılabilen Filiz, sensörler aracılığıyla toprak ve havanın farklı noktalarındaki sıcaklık-nem değerlerini saatlik olarak ölçüyor. Ayrıca Filiz ile çiftçilerimize hastalık riskine karşı erken uyarı sağlayarak olası verim kayıplarının önüne geçiyoruz." ifadelerini kullandı.

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
26 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
25 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
24 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
23 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Mayıs 2024 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

TÜRKİYE
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılı