10 Kasım 2021
320
ABONE OL

Saygı, Özlem ve Minnetle!

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıllık yaşamında milletinin ve vatanının bağımsızlığı için girdiği her mücadeleyi askeri ve siyasi zaferle taçlandırarak, adını Türk ve dünya tarihine altın harflerle yazdırdı.

Saygı, Özlem ve Minnetle!

Cesareti ve vizyonuyla Türk milletinin kaderini belirleyen Atatürk, 57 yıllık kısa yaşamına 11 savaş, 24 madalya, 7 nişan, 13 kitap ve bir ülke sığdırdı. Atatürk, milleti için her türlü zorluğa katlanan ve kendini milletine adayan bir vatanseverdi.

O’nu tarihte iz bırakan bir lider yapan en önemli özelliği, ileri görüşlü olması ve milletine duyduğu sonsuz inancıydı.

10 Kasım 1938 yılında aramızdan ayrılan Atatürk, geride bıraktığı ölümsüz eserleriyle yaşamaktadır. O’nu yaşatmak demek, O’nun ilkeleri ışığında, çizdiği muasır medeniyetlere ulaşma yolunda hiç yorulmadan ilerlemek ve ideallerini gelecek nesillere ulaştırmak demektir.

Atatürk’ün ilke ve inkılapları yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. İdealleriyle geleceğimizi aydınlatan Ata’mızın fikirlerini yaşatıyoruz ve yaşatmaya da devam edeceğiz.

O’nun aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyor, özlem ve rahmetle anıyoruz.

 

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımızı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir.

Mustafa Kemal Atatürk

0 Yorum

NÖBETÇİ ECZANELER
23 Eylül 2023 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
22 Eylül 2023 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
21 Eylül 2023 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
20 Eylül 2023 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
19 Eylül 2023 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
NÖBETÇİ ECZANELER
18 Eylül 2023 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler