07 Temmuz 2021
137
ABONE OL

Karabağlar Belediyesi’nden İlkokula Başlayacak Öğrencilere Destek

Karabağlar Belediye Meclisi'nin temmuz ayı ikinci toplantısı yapıldı. Ana hizmet binasındaki meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıyı, Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu yönetti.

Karabağlar Belediyesi’nden İlkokula Başlayacak Öğrencilere Destek

CHP İlçe Başkanı Mehmet Türkbay, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Emre Külekçi, MHP İlçe Başkan Yardımcısı Uğur Durmaz'ın da katıldığı toplantıda, Karabağlar Belediyesi ile İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Odası arasında düzenlenecek ortak hizmet iş birliği protokolünün kabulü ve imzalanması için Selvitopu'na yetki verilmesi, oybirliğiyle kabul edildi. Bu kapsamda Karabağlar Belediyesi, geçen yıllarda olduğu gibi bu eğitim öğretim döneminin başında da ilkokula başlayacak çocuklara, eğitim desteğinde bulunacak. Öğrenci velilerine, ilçedeki kırtasiyecilerden alışveriş yapmaları koşuluyla içinde belli bir miktar para yüklenmiş “Eğitim Kart” dağıtılacak.

Selvitopu, geçen eğitim öğretim dönemi başında okula başlayan yaklaşık 3 bin çocuğa kırtasiye yardımı yaptıklarını belirterek, “Bu sayıyı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bize veriyor. Sanırım rakamlar yine bu civarda olur. Sosyal Destek Kartı uygulamamızla, ilçemizde yaşayan 2377 hanenin hesabına, her ay düzenli para yatırılıyor. İzmir Kitap ve Kırtasiyeciler Odamızla yapacağımız iş birliği sayesinde de eğitime desteğin yanı sıra esnafımızın bütçesine de katkı koymuş olacağız” dedi.

Meclis üyelerinin sorusu üzerine setlerin tanesini geçen yıl 130 liraya aldıklarını bildiren Selvitopu, öğrenci sayısı ve belediye bütçesine göre bu rakamın artabileceğine dikkat çekti.

0 Yorum

Benzer İçerikler