24 Eylül 2020
59

İzmir'de Öğrenciler Desteklerle Tablete Kavuşuyor

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından pandemi sürecinde başlatılan ve "Uzaktan eğitime sen de destek ol" sloganıyla devam eden kampanyada binlerce öğrenciye tablet dağıtıldı.

İzmir'de Öğrenciler Desteklerle Tablete Kavuşuyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, tüm okullarda uygulamaya konulan "Askıda defter kalem kampanyası", daha sonra uzaktan eğitime erişim engelini tamamen kaldıracak şekilde "Uzaktan eğitime sen de destek ol" sloganıyla devam etti.

Kampanya kapsamında binden fazla öğrenciye tablet dağıtıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, "Köklerinde yardımlaşma olan bir milletin çocukları olarak bu geleneği öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte devam ettirmek istiyoruz." diye konuştu.

Askıda defter kalem kampanyasını ilk başlattıklarında binden fazla okulda uygulandığını aktaran Yahşi, gönüllülük esasıyla başlattıkları bu kampanyanın bir anda çığ gibi büyümesinden memnun olduklarını ifade etti. "Bugün de uzaktan eğitime yürekten destek oluyoruz. Yine aynı yardımlaşma kültürü içerisinde derslerine erişim sıkıntısı olan öğrencilerimize ulaşıyoruz ve ulaşmaya da devam edeceğiz." dedi.

0 Yorum

Benzer İçerikler