22 Ekim 2021
57
ABONE OL

Buca Belediyesi Yarı Zamanlı Ücretsiz Eğitim Merkezlerini Açtı

Ücretsiz eğitim merkezlerinin aile ekonomisine can suyu olacağı düşünülüyor.

Buca Belediyesi Yarı Zamanlı Ücretsiz Eğitim Merkezlerini Açtı

Eğitimde fırsat eşitliği yaratmak için projeler üreten Buca Belediyesi, maddi olanakları sınırlı ailelerin 4-6 yaş arasındaki çocukları için yarı zamanlı ücretsiz okul öncesi eğitim merkezlerini hizmete açtı. Hizmete başlayan 6 ayrı merkezde, minikler haftanın 5 günü eğitim alacak.

Profesyonel öğretmen ve yönetici kadrosu ile Şirinyer, Gediz, Ufuk, Kozağaç, Bucakoop ve Yenigün semtlerinde hizmet veren Buca Belediyesi Pırlanta Merkezleri, yarı zamanlı okul öncesi eğitim merkezlerine dönüştürüldü. Tamamen ücretsiz olacak eğitim merkezlerinde 48-72 ay arası çocuklara hizmet veriliyor. Minikler, hafta içi her gün eğitim görecek. 09.00-12.30 saatleri arasında sabahçı, 13.30-17.00 saatleri arasında ise öğlenci grup alıyor.  Eğitim merkezlerinden aile geliri 4 bin liranın altında olan vatandaşlar yararlanıyor.

Öğrenci kayıtlarına başlayan merkezlere, veli ve çocuk nüfus cüzdanı fotokopileri, çocuğa ait 2 adet vesikalık fotoğraf, Buca’da ikamet edildiğine yönelik ikametgâh belgesi ve e-devlet üzerinden alınan aile gelirini gösteren sigorta döküm belgesi ile başvuru yapılabiliyor.

0 Yorum

Benzer İçerikler