16 Eylül 2022
105
ABONE OL

Saha Dağıtım Elektrik Panosu Nedir?

Elektrik panosu konut, işletme, fabrika gibi yerlerde elektrik dağıtımının sağlanması amacıyla yapılır.

Saha Dağıtım Elektrik Panosu Nedir?

Büyük yapılarda elektrik sistemlerinin düzenlenmesi amacıyla kurulmuş olan bu panolar sayesinde yapılar gerekli olan elektriğe kavuşabilirler. Ana şebeke üzerinden gönderilen enerjinin dağıtım noktalarına ulaştırılması saha dağıtım elektrik panosu sayesinde mümkündür.

Bu elektrik panoları dağıtım panoları olarak da bilinmektedir. Dağıtım panoları kullanılan alana göre belirlenir. Buna göre yüzeye monte edilebildiği gibi gömme olarak da yapılabilir.

Piyasada üretilmiş olan üç farklı tipte saha dağıtım elektrik panoları mevcuttur. Bu panolar hava şartlarına, darbelere karşı dayanıklıdır. Örneğin raylı sistemlerde, otobanların aydınlatılmasında kullanılmaktadır.

Saha dağıtım panosu her türlü iklim ve hava koşullarına dayanıklı olmak zorundadır.

Saha Dağıtım Elektrik Panosu Üretimi

Saha dağıtım kutuları olası yangın gibi durumlara karşı da dayanıklı olarak üretilir. Bu ürünlerin en önemli özelliği bir yangın esnasında alevi iletmiyor olmasıdır. Güneşten gelen ışınlara karşı dayanıklı olması ise ayrı bir özellik katmıştır.

Dağıtım panolarında renk seçenekleri de bulunmaktadır. Kullanıcılar renkleri kendilerine göre tercih edebilirler. Asit ve baza karşı dayanıklı olan panoların kimyasallara karşı yüksek dayanıklılıkları bulunur. Bu panolar elektriği iletmediklerinden dolayı tehlikeyi en eza indirmek için tasarlanmışlardır. Yapılan testler neticesinde güvenli olduklarından emin olunduktan sonra satışa sunulur ve satın alınıp kurulum yapıldıktan sonra uzun süre boyunca bozulmadan hasar almadan kalabilir.

Dağıtım panolarının teknik şartnameye uygun olması da önemlidir. Üretim yapılırken şartname göz önünde bulundurulur.

Elektrik sistemlerinin tamamında güvenliğin en ön planda tutuluyor olması gerekir. Olası bir hata ya da arızanın insan hayatıyla sonuçlanabileceği göz önünde bulundurularak tüm malzemeler kullanım alanı ve yerlerine uygun olarak tasarlanıp üretilmiş olması gerekir. Bu sistemlerde kullanılan malzemelerin hiçbiri zorlama olmaması gerekir.

AR Elektrik üretimini gerçekleştirmiş olduğu güç dağıtım panolarının tamamında güvenliği öncelikli felsefesi olarak benimsemiş ve ürünlerin tamamı gerekli güvenlik testlerinden başarıyla geçtikten sonra satışa sunulmuştur.

AR Elektrik, MCC Pano sistemleri IEC 61439 1&2 Kema tip testlerden geçerek endüstriyel tesisler, enerji üretim santralleri, demir çelik üretim tesisleri ve petrokimya tesislerinde alçak gerilim kontrolü ve hızlı arıza – bakım çözümleri için dizayn edilmiştir. MCC Pano ve kompanzasyon sistemleri için https://arelektrik.com/ adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

0 Yorum

BİLGİ KÖŞESİ
Türkiye’de Kruvaziyer Turizmi
NÖBETÇİ ECZANELER
30 Kasım 2022 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
İZMİR
İzmir Nerede, Nasıl Gidilir?
NÖBETÇİ ECZANELER
29 Kasım 2022 Çeşme Nöbetçi Eczaneler
BİLGİ KÖŞESİ
Çocuğunuzu Motive Etmek İçin 6 Yöntem
NÖBETÇİ ECZANELER
28 Kasım 2022 Çeşme Nöbetçi Eczaneler

Benzer İçerikler

ADVERTISEMENT
Saha Dağıtım Elektrik Panosu Nedir?